Magdalena Jarosz i Mariola Nowicka w gronie najlepszych maturzystek 2015 r.

Ogłoszenie wyników maturalnych zawsze wiąże się z podkreślaniem liczby osób, którym nie powiodło się, którzy nie zdali pierwszego ważnego dla nich egzaminu. Fundacja „Zawsze warto” postanowiła dostrzec i eksponować znakomite osiągnięcia uczniów na maturze. Projektowi „Matura na 100 Procent” przyświeca idea uhonorowania i nagrodzenia tych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej w kraju zdali egzaminy maturalne.

Aby znaleźć się w tym doborowym towarzystwie, należy z co najmniej jednego przedmiotu maturalnego uzyskać wynik 100%, a z każdego egzaminu maturalnego co najmniej 90%.Wśród osób z takimi wynikami znalazły się dwie uczennice „Wyspiana”- Magdalena Jarosz i Mariola Nowicka. To właśnie one zdały maturę najlepiej w naszej okolicy, co otworzyło im drogę na wymarzone kierunki renomowanych uczelni. Maturzystki z naszej szkoły pokazały także, że moda na uczenie się, na poszerzanie zasobu swojej wiedzy rozumianej jako bezinteresowna wartość sama w sobie może przynieść także bardzo wymierne korzyści – dyplom uczelni pozwalający zdobyć kompetencje niezbędne w życiu zawodowym.

Cieszymy się z osiągnięć naszych uczennic, bo – jak piszą na stronie Fundacji - sukces ucznia jest w jakiejś mierze osiągnięciem jego nauczycieli i rodziców, a także szkoły.