Przed wieloma maturzystami stres, jak zdać maturę, aby dostać się na wymarzone studia. Są jednak tacy, którzy indeks mają już w kieszeni. A to wszystko dzięki sukcesom w olimpiadach. Do grona takich szczęśliwców należy uczennica „Wyspiana” Małgorzata Sztafińska. W tym roku znalazła się wśród finalistów etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie oraz Olimpiady o Unii Europejskiej. Te sukcesy gwarantują jej studia na wielu uczelniach. Pozostaje jedynie wybrać, gdzie kontynuować będzie naukę.

 

Oby znalazła tam podobnego opiekuna naukowego, jakim w „Wyspianie” była pani Anna Zielonka, która tak podsumowuje współpracę z Małgorzatą Sztafińską:

„Wielką przyjemnością jest uczyć taką osobę, jaką jest (była – to już absolwentka naszej szkoły), Małgosia Sztafińska. Sumienność, pracowitość, systematyczność i rzetelność. To przynosi efekty.W ubiegłym roku finalistka Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, w bieżącym również finalistka ogólnopolskiej Olimpiady o Unii Europejskiej, ale także finalistka etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

Jak sama mówi , olimpiady otwierają horyzonty – szerzej i więcej można zobaczyć, zrozumieć otaczającą rzeczywistość. A przy tym poznać ciekawych ludzi- uczestników olimpiad - otwartych na innych i na świat. Każdy rodzaj aktywności cieszy a sukcesów nie byłoby bez ciężkiej pracy.

Przed naszą finalistką indeksy – na politologię, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, psychologię, europeistykę, historię, kulturoznawstwo. Można wymienić wiele więcej kierunków humanistycznych. Ją interesuje prawo i kryminologia.”

Przed Gosią trudny wybór – który uniwersytet? Gdańsk, Warszawa, Bydgoszcz, Poznań, Białystok, Lublin. Może Kraków? W każdym z nich na uczennicę „Wyspiana” czekają z otwartymi ramionami.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój Małgosi.