W tegorocznej XLV Olimpiadzie Biologicznej nasz uczeń Piotr Janosz z klasy 2 p został finalistą zawodów centralnych. Nie było łatwo sięgnąć po laury, gdyż ta olimpiada cieszy się wielkim powodzeniem wśród uczniów – pasjonatów biologii. Dla Piotrka to tym większe osiągnięcie, że został finalistą w drugiej klasie. Przygotowania do wzięcia udziału w OB rozpoczął w 2014 roku  jako uczeń trzeciej klasy gimnazjum (był uczniem Gimnazjum w Porąbce Kozubniku). Wtedy zaczął eksperyment na siewkach buka, którego zakończył dopiero w 2015 roku.

Wymiernym efektem jego pracy to przede wszystkim gwarancja zdania matury z biologii na 100 % bez podchodzenia do egzaminu. Można więc powiedzieć,  że Piotrek zdawanie matury rozpoczął już w drugiej klasie.

Jego sukces stał się ważnym bodźcem dla kolegów i koleżanek, którzy w następnej edycji olimpiady zamierzają przynajmniej powtórzyć sukces rówieśnika.

Gratulujemy Piotrowi i jego opiekunowi prof. Maciejowi Hejnowiczowi.