Święto Niepodległości to okazja do okazywania swojego patriotyzmu w różny sposób – od składania kwiatów w miejscach pamięci narodowej, przez śpiewanie pieśni, na uroczystych akademiach skończywszy. W naszej szkole od kilku lat do tych tradycyjnych form świętowania doszła jeszcze jedna – udział w Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Ten konkurs rozgrywany pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. Ale jest także okazją do wyróżnienia uczniów, którzy polską ortografię znają najlepiej.

W tym roku w finale wojewódzkim wśród 60 uczestników znalazło się aż 5 uczniów „Wyspiana”! Po napisaniu bardzo trudnego dyktanda status laureatki otrzymała Magdalena Matejko z klasy I h, zaś wyróżnieni zostali Dagmara Kierpiec z klasy III hg oraz Marek Młynarski z III m.

Gratulujemy im sukcesu.