Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w Konkursie Neurobiologicznym
organizowanym przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika oraz Koło Naukowe “Neuronus” przy Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pod Honorowym Patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zwycięzcą etapu szkolnego została Aleksandra Zaborowska, uczennica klasy II p. 14 kwietnia w Krakowie na UJ odbył się etap ogólnopolski. Po dwustopniowych zmaganiach polegających na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru i odpowiedzi ustnej przed komisją, Ola  znalazła się w grupie 10 najlepszych uczestników, uzyskując tytuł finalisty.
Neurofizjologia mózgu będąca tematem konkursu okazała się dla Oli tak interesującą dziedziną, że postanowiła walczyć o pierwsze miejsce w kolejnej edycji.