W poniedziałek, 4 stycznia 2016 r. klasy Ia i Ib pod opieką pań Haliny Kajty i Anny Kowalskiej wybrały się do teatru Lalek Banialuka na spektakl pt. „MR Scrooge” według „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa.

Opowieść angielskiego pisarza została niezwykle ciekawie wyreżyserowana przez Mariana Pecko. Widowisko rozpoczęło się od pojawienia się na widowni nienaturalnej wielkości aniołów, które nawiązały kontakt z widzami. W rytmie współczesnej melodii, tanecznym krokiem przemaszerowały na scenę, tworząc klimat zabawy i karnawału.
W fałdach swych sukien ukrywały elementy scenografii dla występu lalek. Odtwarzały one scenerię Londynu, kantor skąpca Sroogea czy też dom Boba Cratchita. Całą scenografię zaprojektował Jana Zavarsky, a wykonano ją w pracowniach teatralnych, podobnie jak lalki i kostiumy według projektu Evy Farkasowej. Piękna oprawa muzyczna Roberta Mankoveckyego i mądre teksty piosenek Wojciecha Szelachowskiego dodały spektaklowi jeszcze większej wartości.

Trochę śmieszne, trochę smutne przestawienie przemiany skąpego bankiera w dobrego człowieka, chojnego darczyńcę pomagającego potrzebującym wzbudziło w nas refleksję o zmiennej naturze ludzkiej. W czas Bożego Narodzenia dodało nam też wiary w sens dzielenia się dobrem i miłością z innymi. Dlatego po występie nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami. O godzinie 13 45 , pełni niezwykłych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Warto było pojechać, bo wyjazd wzbogacił nas o nowe doświadczenia!

Leon Piotrowski, klasa I B