W dniach 6-7.10.2016 odbył się tradycyjny już w naszej szkole wyjazd integracyjny dla uczniów klas I gimnazjum, który trwał dwa dni. Miał on na celu zintegrować nas i poznać między sobą. Sprawić to miały liczne zabawy i atrakcje.

Jednym z przyjemnych wydarzeń była wycieczka w góry. Pomimo dość niskiej temperatury powietrza oraz błota na ścieżkach każdy wspaniale się bawił. Zagwarantowały to m.in. niezwykłe i malownicze jesienne widoki.

By poznać swoje talenty i możliwości, wspólnie zrobiliśmy też pracę plastyczną wg pomysłu naszej Pani Pedagog. Każdy uczestnik zabawy w artystyczny sposób podpisał się na papierowej dłoni, a następnie przykleił ją na ogromny arkusz. Tak powstała nasza wspólna kompozycja plastyczna.

W programie pojawiła się również zabawa mająca na celu sprawdzenie naszej znajomości muzyki. Był to konkurs, chyba wszystkim znany, Jaka to melodia? Graliśmy również w dość nieoczywistą zabawę, choć niezwykle absorbującą i rozwijającą naszą wyobraźnię oraz zdolności teatralne. Losowo wydzielone grupy przez dwie minuty wypisywały jak najwięcej przedmiotów, które może imitować w teatrze pudełko z herbaty. Choć zadanie może się wydawać proste, to na jego wykonanie czasu było niewiele i trzeba się było trochę wysilić. I w dodatku jeszcze dwie osoby z każdej grupy musiały bez słów zaprezentować pozostałym swoje propozycje, a koledzy i koleżanki musieli odgadnąć, o jaki rekwizyt chodzi.

Nie zabrakło również czasu na dyskotekę. Wszyscy wspaniale się bawili i to była chyba najbardziej oczekiwana część wyjazdu.

Myślę, że ten wyjazd wszystkim się podobał i był naprawdę dobrze zorganizowany.
W trakcie wspólnych zajęć i atrakcyjnych zabaw dobrze się poznaliśmy i zintegrowaliśmy jako grupa. Sądzę, że każdy z nas chciałby to jeszcze raz przeżyć!

Martyna Oczko, kl. I A