9 marca 2018 roku uczniowie klasy 2a pod opieką prof. Sylwii Kusak oraz prof. Krystyny Bogacz uczestniczyli w interesujących warsztatach w Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Wzięliśmy udział w zajęciach z biologii, fizyki oraz chemii. Wszystkie laboratoria znacząco pogłębiły naszą wiedzę z wybranych przedmiotów. Na warsztatach biologicznych mogliśmy oglądać przez mikroskop zjawisko plazmolizy, na fizycznych dowiedzieliśmy się sporo nowych rzeczy na temat ruchu, a na chemicznych badaliśmy właściwości wody.

Na koniec wysłuchaliśmy wykładu „Jak się uczyć, żeby się nauczyć?”. Otrzymaliśmy na nim wiele ważnych wskazówek na temat specyfiki przyswajania wiedzy,co z pewnością przyczyni się do efektywniejszej nauki.

Myślę, że to była bardzo ciekawa wycieczka, bowiem w nieco inny od typowo szkolnych sposobów mogliśmy zgłębiać tajniki biologii, fizyki i chemii.

Martyna Oczko, 2a