Dnia 6 marca 2012 roku uczniowie klas Ia i Ib wyjechali do Teatru Lalki i Aktora Banialuka w Bielsku-Białej, by wziąć udział w spektaklu pt. „Balladyna” według J. Słowackiego.

Dramat opowiada historię dwóch sióstr: Aliny i Balladyny, ich matki i Księcia Kirkora oraz królowej Goplany i jej świty. Został tak ciekawie zainscenizowany, że oglądaliśmy go z zapartym tchem. Podziwialiśmy znakomitą grę aktorów, wielkie kukły, symboliczną scenografię i bardzo wymowną oprawę muzyczną. Ani się spostrzegliśmy, jak przedstawienie dobiegło końca, a my chcieliśmy jeszcze je oglądać.

Po spektaklu nadszedł czas na lekcję teatralną. Dzięki dwóm sympatycznych paniom, aktorkom, mogliśmy zobaczyć teatr od kulis. Mieliśmy przyjemność wejść na scenę teatralną. Zobaczyliśmy pracownie krawieckie, gdzie są szyte stroje do różnych sztuk. Pokazano nam, jakimi narzędziami są tworzone jedyne i niepowtarzalne lalki, które potem mogliśmy oglądnąć z bliska.

Na koniec tradycyjnie zrobiliśmy sobie zdjęcia klasowe upamiętniające ten wyjazd. Wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni.

Sandra Mleczko