Wydarzenia liceum

Dwie relacje z wydarzenia

W środę 23 maja 2018 roku uczniowie klas pierwszych liceum udali się do Domu Kultury w Kętach i wzięli udział w kolejnych zajęciach z programu „KinoSzkoła”. Tematem spotkania było kino w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa (1925-2000). Reprezentanta Polskiej Szkoły Filmowej, studenta Krakowskiej ASP oraz absolwenta Kursu Przysposobienia Filmowego. Pracował również w WFD w Warszawie i Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Młodzież poznała filmy odznaczające się niezwykle charakterystycznym, poetyckim stylem.

Więcej…

11 maja uczniowie grupy geograficznej z klasy 2hg udali się do Krakowa. Celem naszej wycieczki było uczestniczenie w Dniu Geografa organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński.

Więcej…

Ten tydzień zaczyna się maturą z matematyki - poziom podstawowy (w poniedziałek) oraz z języka angielskiego - poziom podstawowy i rozszerzony (we wtorek).
Środa to czas próby z maturą rozszerzoną z matematyki, czwartek - biologią (poziom podstawowy i rozszerzony) i historią sztuki. W piątek egzamin napiszą ci uczniowie, którzy zdecydowali się na wiedzę o społeczeństwie (poziom podstawowy oraz poziom rozszerzony).
Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia.

5 kwietnia uczniowie klas I i II mieli okazję brać udział w wykładzie poświęconym równaniom liniowym i ich przydatności w codziennym życiu, organizowanym przez UJ w ramach „Matematycznych Czwartków”.

Więcej…