18 października 2016 r. uczniowie klasy III m udali się do Domu Kultury w Kętach na Targi Pracy.Zaraz p o przekroczeniu progu budynku można było dostrzec wiele stoisk, m.in. Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu czy Wadowicach, Centrum Kształcenia Dorosłych, Społecznej Szkoły Zarządzania i Handlu czy firmy pszczelarskiej "Łysoń". Jedno ze stoisk należało do naszej szkoły.
Jako przyszli pracobiorcy zasięgaliśmy przy nich informacje o dzisiejszym rynku pracy. Mogliśmy się dowiedzieć, jakie zawody są deficytowe, a jakich za dużo, a także jak poprawnie napisać CV. Rozdawane były również ulotki z aktualnymi ofertami pracy, dzięki czemu mogliśmy sprawdzić, jakich zawodów potrzebuje w tym momencie nasz powiat. Oczywiście, nie obyło się bez rozdawanych długopisów, smyczy na klucze, słodyczy oraz ulotek reklamujących daną szkołę lub ośrodek – wszystko po to, aby przyciągnąć do siebie zainteresowanych.

W sali kinowej odbywały się prelekcje dla chętnych na temat m. in. bezpieczeństwa w pracy, skierowane głównie do młodych pracobiorców. Można było się dowiedzieć, że to właśnie oni z powodu braku doświadczenia są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Zaznaczono jednak, że każdy poprzez swoją nieuwagę oraz niewłaściwy sprzęt może zginąć, wykonując najprostsze nawet czynności.
Opuszczając Dom Kultury, byliśmy bogatsi o zarówno nowe długopisy, jak i cenne informacje potrzebne zarówno tegorocznym maturzystom oraz przyszłym pracownikom.

Anna Urban, klasa III m