31 stycznia uczniowie klas IH i IIM udali na wykłady do Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

Spotkanie składało się z dwóch części. Najpierw głos zabrała pani Iwona Kubiak – psychoterapeutka zajmująca się problemami młodzieży. Opowiedziała nam o dorastaniu i związanymi z nim konsekwencjami. Swoje zajęcia zaczęła od odpowiedzi na pytanie, czym tak naprawdę jest dorosłość i z jakimi obowiązkami się wiąże. Uzmysłowiła nam także, jak dorastanie może wypływać na nasze zachowanie i jakie problemy dotykają najczęściej dzisiejszą młodzież. Po zakończeniu swojego wykładu pani Iwona Kubiak została narodzona przez słuchaczy brawami.

Z podobnie ciepłym przyjęciem spotkał się następny prelegent, prokurator Przemysław Piątek. Tematem jego wypowiedzi była odpowiedzialność nieletnich wobec prawa, a także kwestia dowodu osobistego oraz związanych z nim przestępstw i wykroczeń. Przytoczył kilka artykułów kodeksu karnego dotyczących właśnie tego tematu. Każdy z nich skomentował i objaśnił, angażując także słuchaczy i odpowiadając na pytania z sali. Ta część wykładu również została nagrodzona przez nas brawami, gdyż poruszane problemy należą do niezmiernie interesujących.

Myślę, że te wykłady były dla nas wszystkich bardzo pouczające i w przyszłości zrobimy ze zdobytej na nich wiedzy właściwy użytek.

Aleksandra Lachendro IH