Pożegnanie uczniów klas trzecich

I nastał ten dzień. Do grona absolwentów „Wyspiana” dołączyła kolejna grupa. Tegoroczni uczniowie klas trzecich po raz ostatni wystąpili w tej roli. Pożegnanie odbyło się pod hasłem „Śmiało – aż po horyzontu kres”. Mamy nadzieję, że w dalszym życiu nasi absolwenci tak właśnie spełniać będą swoje marzenia. Wcześniej jednak wysłuchali wielu ciepłych słów. Pani dyrektor Grażyna Kowalska podziękowała odchodzącym za to, że swoimi działaniami dodawali szkole kolorów, że nie tylko się uczyli, ale także angażowali się w różne akcje, że pozostawili swój ślad w „Wyspianie”. Na szczególne uznanie zasłużyli ci, którzy zapracowali na świadectwa z wyróżnieniem, mogli więc po raz ostatni wyjść i w świetle reflektorów otrzymać swoje cenzurki. Primus inter pares czyli tytuł Najlepszego Absolwenta otrzymała w tym roku uczennica klasy III pg Karolina Tlałka.

Nie obyło się także bez uczniowskich podziękowań kierowanych do Grona Pedagogicznego, jednak szczególnie ciepłe słowa usłyszeli wychowawcy. Pani Elżbieta Zakrzewska (III h), pani Sylwia Kusak (II pg), pani Magdalena Nycz- Bies (III m) oraz pan Maciej Hejnowicz (III p) – to ci, którzy przez trzy lata mozolnie kształtowali charaktery swoich podopiecznych. Niewątpliwie takie pożegnania są trudne i wzruszające, więc na ostatnich spotkaniach z wychowawcami w niejednym oku zakręciła się łza.

Z tegorocznymi absolwentami pożegnali się także uczniowie klas drugich – teraz już najstarszych w szkole. Przygotowali dla starszych kolegów drobne pamiątki oraz program artystyczny w stylu kabaretowym, który pozwolił spojrzeć z przymrużeniem oka na zdobywanie wiedzy.

Taki zabawowy akcent na zakończenie nauki chociaż na chwilę odsunął myśli o zbliżającej się nieuchronnie maturze. A  ona już za kilka dni. Trzymamy kciuki. Powodzenia.