25 września br. nasza szkoła miała przyjemność gościć poetów z grupy literackiej „Wyraz”. O godz. 9.45 zaczęła się praktyczna lekcja wiedzy o kulturze dla kl. I h.

Jako pierwszy zabrał głos pan Stanisław Sikor, opowiadając o powstaniu grupy literackiej i jej reaktywowaniu oraz czytając wiersze z antologii „Wyrazu”. Potem swoją twórczością i ciekawymi anegdotami podzieliła się z uczniami pani Emilia Berndsen. Następnie pan Ireneusz Żmija opowiedział o swojej przygodzie z poezją oraz zachęcał młodzież do pisania wierszy. Poeci również poprosili jedną z uczennic o przeczytanie wybranych utworów z tomiku. Na zaproszonych gości jak i uczestników czekał ponadto poczęstunek przygotowany przez uczennice klasy pierwszej. Na koniec pani Emilia Berndsen dodała jeszcze kilka słów o historii swoich spotkań z poezją. Zwieńczeniem spotkania były podziękowania dla poetów wygłoszone przez panią Joannę Podwikę.

Jednak największe wyrazy wdzięczności  należą się organizatorom przedsięwzięcia, czyli p. Joannie Podwice oraz p. Wacławowi  Frontowi. Po zakończeniu lekcji wiedzy o kulturze w praktyce zadowoleni licealiści wyszli z sali z uśmiechami na twarzach. Każdy trzymał w ręku drobny upominek od naszych gości w postaci zakładki do książki. Zapewne za jakiś czas znów odwiedzi nas grupa literacka „Wyraz”, by przypomnieć o tak pięknej sztuce, jaką jest poezja.

Magdalena Matejko, kl. 1h