W środę 28 marca 2018 roku uczniowie klas pierwszych liceum udali się do Domu Kultury w Kętach i wzięli udział w kolejnych zajęciach z programu „KinoSzkoła”. Tematem spotkania było kino Jerzego Hoffmana, który jest znany z filmowych adaptacji powieści historycznych Henryka Sienkiewicza.

Prelegent Adam Andrysek przybliżył nam filmy stworzone przez znanego reżysera oraz krótko przedstawił biografię artysty. Wykładowca szczególną uwagę zwrócił na film pt. Potop. Pokazując zwiastun oraz urywki filmu, chciał zachęcić nas do obejrzenia adaptacji, która może wydawać się nudna, ponieważ trwa ponad 5 godzin.

W trakcie zajęć oglądaliśmy również krótki film na temat problemu uzależnienia od alkoholu, a potem w małych grupkach dyskutowaliśmy, jak naszym zdaniem powinien wyglądać taki dokument. Chętni przedstawiali swoje pomysły, które następnie poddawaliśmy ocenie.
Dzięki prelegentowi Adamowi Andryskowi, który zachęcał nas do dyskusji oraz wyrażania własnego zdania, mogliśmy w jakimś stopniu przezwyciężyć strach przed wypowiadaniem się na forum, więc zajęcia w ramach projektu „KinoSzkoła” dają więcej niż tylko wiedzę o filmach.Anna Adamus, I p